Lamborghini Talk banner

1 - 3 of 3 Posts

·
Registered
3 Posts
Discussion Starter #1
Hello, I am Alexey Terekhov. I am recruiting a group of people with disabilities and giving them a summer trip to the Altai Mountains. Why did I organize this project? After a terrible accident, becoming a wheelchair user and having been in a car race in 2015 in the Altai Mountains, I created the project "Believe in yourself" to help people with disabilities who were born or became disabled as a result of an injury or accident. He takes disabled people to rest in the Altai for free for them. Such people, in our society, do not have the opportunities and resources that are available to most people. Namely, it is very difficult for them to find a job, not only highly paid, but any paid job. They also have dreams that are often easy for the average person, but difficult to realize for a person with a disability.

I want to appeal to your hearts to help these people with disabilities realize their dream of a health-improving and motivational trip to the Altai.
DETAILS FOR THOSE WHO WANT TO HELP THE PROJECT:
qiwi wallet qiwi.com/p/79231318675

Card number 2202 2007 0214 4336 Sberbank Alexey te

Attachments

·
Registered
3 Posts
Discussion Starter #2
Наш не большой ролик, ссылки пока не дают выложить . могу скинуть лично . На наш канал на группу и мою страничку в ВК

Attachments

·
Registered
3 Posts
Discussion Starter #3
Дорогие друзья не оставайтесь равнодушными . На месте этих людей может оказаться любой человек независимо от его положения . Инвалидом можно стать на ровном месте просто подскользнувшись или не удачно нырнув я не говорю о различных заболеваниях. Большинство из них не могут даже выйти на улицу в силу того что нет для этого условий.Например есть лифт но до него без посторонней помощи не добраться. И люди вынуждены сидеть сутками в 4 стенах своих квартир . Они замыкаются в себе . Я могу с вашей помощью подарить хоть не надолго но свободу от этих стен. Люди увидят красоту гор в снежных шапках . Красоту горных рек и водопадов ощутят свободу а это много для них значит .Я сам стал инвалидом 18 лет назад меня сбила машина теперь я передвигаюсь на инвалидном кресле и на себе ощутил весь этот ужас быть инвалидом . Когда ты не нужен не кому кроме близких . От некоторых даже друзья отворачиваются . Давайте в месте подарим им капельку счастья а добро оно вернется .

1 - 3 of 3 Posts